Mezun Girişimciler

Fuskey
Fuskey, insan kaynakları alanındaki gereksinimlere pratik ve teknolojik çözümlerle yanıt veren bir yeni nesil kariyer sitesidir.

Fuskey, insan kaynakları alanındaki gereksinimlere pratik ve teknolojik çözümlerle yanıt veren bir yeni nesil kariyer sitesidir. Kullanıcılara kişiye özel kariyer çözümleri sunarken aynı zamanda profesyonel kariyer desteği sağlamayı amaçlar.

Fuskey, kişiye odaklı kariyer desteği anlayışı ile sunduğu profesyonel özgeçmiş hazırlama hizmeti ve QR kodlu kartvizit uygulamasıyla iş hayatı serüvenini adaylar ve şirketler için bambaşka bir boyuta taşımayı amaçlamaktadır.

Fuskey; adayların şirketlerle ilgili bilmesi gereken her bilgiyi tek bir çatı altında toplayarak, yapılacak seçimlerin hem işverenler hem de çalışanlar için verimli, hızlı ve kolay olmasını sağlamayı hedefler.

Hangaar
Cerrahi lazer sistemi

Sıcaklık kontrollü ameliyathane şartlarına uygun cerrahi lazer sistemi

Hedef; lazer uygulamalarında güvenli ve başarı artışı

Uluslararası pazar hedefi

İnşaat Dükkanı
İnşaat Dükkanı bulut tabanlı bir satınalma çözümüdür.

İnşaat Dükkanı bulut tabanlı bir satınalma çözümüdür. Türkiye'de 122.000 aktif inşaat firması bulunmakta ve bu firmalar 55 Milyar USD'lik malzeme alımı gerçekleştirmektedir. İnşaat firmaları, İnşaat Dükkanı kullanarak vakit ve para tasarrufu sağlarlar. Ocak 2016 itibariyle 30 İşveren ve 132 Tedarikçi ile büyümeye devam eden İnşaat Dükkanı, ekibini ve ürününü geliştirmek için yatrım fırsatlarını değerlendirmek istiyor.

Kaptan Pi'nin Maceraları
Atelye Teknoloji, eğitim teknolojileri konusunda arge çalışmaları yapan taze girişimdir.

Atelye Teknoloji, eğitim teknolojileri konusunda arge  çalışmaları yapan taze girişimdir. Eğitim teknolojileri merkezli çalışmalarımız çeşitli alanlarda devam etmektedir. Çalışmalarımızdan en önemlisi, çekirdeğimizi oluşturan iş alanı eğitsel mobil oyunlardır. Mobil oyun pazarı oldukça büyük ve sınırları olmayan bir pazardır. Bugün pazarı incelediğimizde ciddi/eğitsel oyun kategorisi oldukça küçük bir paya sahip. Ancak hızla gelişmekte olan bir kategoridir. Atelye Teknoloji olarak biz de bu pazarda pay sahibi olmak istiyoruz. Eğitsel oyunların geliştirilmesinin yanısıra, yeni teknolojilerin eğitimde kullanılması üzerine de arge çalışmalarımız devam etmektedir. VR – Occulus Rift/HoloLens –, Kinect, Leap Motion, ThinkGear gibi yeni teknoloji ürünlerini sınıf ortamına taşıyarak eğitimde yeni bir çağın öncüleri arasında olmak istiyoruz.

Kaptan Pi’nin Maceraları projemiz amiral gemimizi temsil etmektedir. Kaptan Pi’nin Maceraları çok sayıda eğitsel mobil oyundan oluşan bir oyun dizisidir. Kaptan Pi’nin Maceraları hikaye bazlı eğitsel oyun modu ve arcade eğitsel oyun modlarını içerisinde barındırır. Her oyunda oyuncu farklı bir macera yaşarken aynı zamanda da bir matematik konusunu öğrenir. Her oyun, dünyaca kabul görmüş ve Türkiye’de de MEB tarafından kabul edilmiş matematik kazanımlarına oyuncuları ulaştırmayı amaçlar.  Kaptan Pi birden fazla dil seçeneği sunarak dünya pazarını hedeflemektedir.

Kaptan Pi’nin Maceraları aynı zamanda bireysel ve kurumsal kullanıclar için bir “TinCan based Learning Management System – TbLMS” sunmaktadır. Dileyen kullanıcılar oyunları oynayan oyuncuların gelişimlerine dair raporları bu sistemden görebilirler.

Kaptan Pi’nin Maceraları projesinin finansmanını ve devamlılığını sağlamak için ek birkaç projede yapılmaktadır. Bunlardan en önemlisi Kaptan Pi’ye alpha prototip olabilecek olan “Hikayelerle Öğreniyorum” projesidir. Bu proje İlk okul 1, 2 ve 3. sınıflara yönelik matematik egzersiz uygulamalarını mobil platformda öğrenciler sunmaktadır.

Atelye Teknoloji 5 kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Ekiptekiler lisans düzeyindeki eğitimlerini Eğitim Teknolojileri alanında almışlardır. Bu eğitimleri esnasında ise yazılım geliştirme, oyun geliştirme ve grafik alanlarında uzmanlaşmışlardır. Ayrıca tüm projeler Boğaziçi Ünivstesite Eğitim Teknolojileri Bölümü danışmanlığında yürütülmektedir.

Marketinf
Marketinf online pazar yerleri kurmak isteyen girişimcilere ve işletmelere çözümler sağlayan bir girişimdir.

Marketinf online pazaryerleri kurmak isteyen girişimcilere ve işletmelere çözümler sağlayan bir girişimdir. Sunduğu teknik alt yapı hizmetleri websitesi, websitesinin yönetebileceği panel ve mobil uygulamalardır. Çalışmaları eş zamanlı olarak Amerika'da da devam etmektedir. www.marketinf.com  

Neurolize
Neurolize, güvenilirliği kanıtlanmış, son teknoloji ölçüm cihazları ve tamamen literatür ışığında kendine özel algoritmalarıyla, pazar araştırmalarını yüksek teknolojiyle buluşturan nöropazarlama metotudunu bilimsel standartlara göre uygulamaktadır.

Neurolize bir nöropazarlama firması olarak çıktığı yolda Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ve İşteBU Proje Yarışması gibi destekler sayesinde 1 yıl içerisinde MVP’sini üretmeyi başardı. Ülkemizde Fox Tv, Kipa, Bioblas gibi büyük firmalarla çalışma imkanı buldu. 2015 başı itibariyle nöropazarlama alanında yazılım tarafındaki eksikliğin üzerine gitmeyi ve aldığı desteklerle kendi kullanımı için geliştirdiği yazılımı dünya çapındaki pazar araştırma ve nöropazarlama uygulaması yapmak isteyen firmaların kullanımına açabilmek için çalışmalara başladı. Nöropazarlama uygulaması yapmanın teknik gereksinimlerini azaltan, kullanımını kolaylaştıran, uygulama alanını genişleten ve maliyetleri düşüren bir çözüm geliştirmeyi hedefleyen yazılımın 2016’nın ilk yarısında müşterilerin beğenisine sunulması ve aynı yıl sonunda tamamlanması hedeflenmekte. Bu kapsamda sisteminin çalışırlığını kontrol etmek ve yurtdışı Pazar deneyimi kazanmak amacıyla Start Up Chile programı kapsamında Şili’de çalışmalarda bulundu ve burada da şirketleşerek Latin Amerika’da pazarına açıldı. Bu yeni projesine ağırlık veren firma ayrıca Haziran 2015’den itibaren TÜBİTAK tarafından da desteklendi.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.neurolize.com

Ninja Bilgi
Yapay öğrenme çözümleri

Özelleşmiş yapay öğrenme çözümleri sunmaktadır.

Prisync
Prisync, tüm dünyadan, her ölçekten e-ticaret firmasının kullanabileceği bir otomatik rakip fiyat takip yazılımıdır.

Prisync, tüm dünyadan, her ölçekten e-ticaret firmasının kullanabileceği bir otomatik rakip fiyat takip yazılımıdır. Prisync sayesinde firmalar, rakiplerinin fiyat ve stok bilgilerini dinamik bir biçimde takip edebilmekte, ve bu bilgilerde yaşanan değişimlerden, Prisync'in otomatik bildirimleri aracılığıyla haberdar olabilmektedir.Bu sayede, firmalar fiyatlarını daha doğru belirleyebilmekte, ve karlılıklarını arttırabilmektedir. http://www.prisync.com/

Sağlık İzleme Projesi: LifeMote
Sağlık veri toplama sistemleri

Tıbbi kurumlar ile işbirliği halinde kişinin günlük hayatını etkilemeyecek şekilde yüksek çözünürlüklü sağlık veri toplama sistemlerini geliştirmek

Çalışmaları KOSGEB çatısında Lifemote olarak devam etmektedir.

Segmentify
E-ticaret çözümleri ve içerik sağlayıcılar için ziyaretçi etkileşimini yükseltir ve ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek konusunda akılcı çözümler sunar.

E-ticaret çözümleri ve içerik sağlayıcılar için ziyaretçi etkileşimini yükseltir ve ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek konusunda akılcı çözümler sunar. Dönüştürme optimizasyonu E-Ticaret siteleri için ana problemdir, 100 ziyaretçiden ortalama 1 ya da 2 sinin satınalma durumu söz konusudur.  Tüm bu reklamlar, SEO, pazarlama çalışmaları, hedefleme çalışmaları 100 ziyaretçiden ancak 1 ya da 2sinin satın almasıyla sonuçlanır. Ziyaretçilere en uygun ürün veya içeriği önererek bünyesinde pazarlama sağlar ve 5 dakika içinde web sitesine entegre eder. http://www.infoowl.net/

SENTIO Sports Analysis
Spor analitiği alanında oyuncuların gözle görülmeyen performansları hakkında detaylı bilgileri içeren ve gerçek zamanlı olarak analiz eden yazılım ve donanım teknolojileri sistemidir.

2013 itibariyle ismi İşteBU Yenilikçi ve Girişimci Proje Yarışması olan Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler (yd2yd) yarışmasında 2010 yılında birinci olan ve buradan alınan destekle Serdar Alemdar tarafından kurulan ‘Exa-tech’ kısa sürede ‘Sentio Sport Analytics’ yazılımını geliştirilerek spor dünyasının gündemine yerleşti. Sentio Türkiye’de geliştirilmiş, iki kamera, bir laptop ve bir tabletten oluşan yüksek teknoloji ürünüdür. Oyuncuların gözle görülmeyen performansları hakkında detaylı bilgileri içeren ve gerçek zamanlı olarak analiz eden bir sistemdir. Teknik ekip ve sporcuların taktik ve teknik kararlarını destekler. Sentio, saha içerisinde tüm oyuncuların fiziksel, teknik ve taktiksel bilgilerini gerçek zamanlı analiz ederek teknik ekiplerin oyun sonrasında doğru karar almalarını sağlar. Sentio oyuncuların oyun sırasındaki koşu mesafelerini, oyundaki hızlarını, pas sayılarını ölçerek detaylı bir şekilde teknik ekiplere ulaştırır. Sentio sadece futbol üzerinde değil basketbol ve Amerikan futbolu gibi diğer takım sporlarında da kullanılmak üzere geliştirilmektedir. Ayrıca idmanlar sırasında sporcuların konum bilgisine ek olarak nabız, stres seviyesi ve oksijen satürasyonu gibi yaşamsal verilerini de toplayarak giyilebilir bir donanım çalışmaları planlanmaktadır. Sentio, TÜBİTAK desteğiyle ABD'deki Silikon Vadisi'ne gitmiştir.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.sentiosports.com

Tarzimon Bilgi Teknolojileri
Sosyal alışveriş platformu

Tarzimon.com web sitesi, tasarım ürünlerine odaklı orta ve orta üst sınıfa hitap eden sosyal alışveriş platformu

Tasarımcıların, tasarım butiklerinin ve markaların tasarım ürünlerinin satıldığı sosyal ve dikey bir e-ticaret sitesi

http://www.tarzimon.com/

TESTSAN
Röntgen ışınlarını kullanan görüntüleme cihazlarının kalibrasyon ölçümlerini yapmak üzere test cihazları geliştirmek ve üretmek

2013 yılında TÜBİTAK 1512 desteği ile alarak, şirketleşmiştir. Firma çalışmalarına, Boğaziçi Üniversitesi Teknopark'ta devam etmektedir. Şirketin ana faaliyet konusu röntgen ışınlarını kullanan görüntüleme cihazlarının kalibrasyon ölçümlerini yapmak üzere test cihazları geliştirmek ve üretmektir. Röntgen cihazları için (radyografi, BT,mamografi vb için) kalite-güvenlik cihazları kV, ışınlama zamanı, ışınlamanın tekrarlanabilirliği ve doğrusallığı, tüp çıkış ve kararlılığı, yarı değer kalınlığı (yerli kVp-metre, yarı değer kalınlığı ölçer, dozimetre)

The Menu Mate
İnteraktif ve inovatif dijital menüler yaratılması

Restoranların menülerini dijital tabletlere aktararak daha interaktif ve inovatif dijital menüler yaratılması üzerine çalışmaktadır.

Projeyi önce İstanbul'daki B, B+ ve A segmentindeki restoranlara yaymayı hedeflenmektedir.

YORUMLA İnternet Bilişim ve Araştırma Hiz. A.Ş.
Yorumla.com markalar, ürünler, hizmetler hakkında puan verip görüşünü yazabileceğin bir yorum platformudur.

Yorumla.com'da sadece markalar ile ilgili yorumlar bulunur. Reklamlarda duyduklarının önemi yok çünkü adı üstünde ''reklam'' zaten herkes kendini iyi bilir. Yorumla.com'da başkaları ne düşünüyor neler yaşıyor bu merak ediliyor. Amaç; birbirine fayda sağlayan, yardım etmek isteyen yani senin gibi arkadaşları bir araya getirmek ve burada bir deneyim bulutu oluşturmak. Herkesin ihtiyacı olan deneyim çeşitliliğini tek platformda sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.yorumla.com/