Kuluçkada Yer Alan Girişimciler

Algopoly
Algopoly finans ve enerji sektörleri için veri yoğun ve büyük ölçekli problemler üzerine ürünler sunan bir mühendislik şirketidir.

Akademi ile olan sağlam bağları ile müşterilerine maksimum karlılığı sağlayacak veri etkin algoritmaları hizmet vazifesi gören yazılımlarla sunar. Müşterinin problemine özel kurulan öngörü ve tahmin modelleri ile müşteri verisine özel tahmin değerleri sunulmaktadır. 

birlikte.al
birlikte.al bir fintech girişimi olarak Gayrimenkul Kitlesel Fonlama üzerine çalışmaktadır.

birlikte.al bir fintech girişimi olarak Gayrimenkul Kitlesel Fonlama üzerine çalışmaktadır.

Yüksek getirili gayrimenkul yatırımlarını bireysel ve tüzel yatırımcılar ile buluşturup istikrarlı bir şekilde yatırımcıları memnun eden bir platform olmayı amaçlamaktadır. Bunu basit, şeffaf ve güvenli bir şekilde yaparken kitlesel fonlama sayesinde giriş maliyetini önemli ölçüde düşürerek diğer  gayrimenkul yatırım opsiyonlarına bir alternatif oluşturmaktadır. birlikte.al BNP Paribas International Hackathon 2016 şampiyonudur.

Bizero
Ülkemizde ve dünyada orta- kısa mesafeli ve eğimli rotalardaki ulaşım sorununa çözüm getirmek için elektrik destekli bisikletleri geliştirip, sarj ve paylaşım istasyonlarını üretmeyi hedeflemektedir.

Ürünlerimizi fonlama ve kiralama modelleriyle üniversiteler başta olmak üzere kamusal alanlarda 1kr’dan başlayan fiyatlarla paylaşıma açmaktayız. Bu çerçevede Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli bisiklet paylaşım sistemi olmamızın yanında dünyanın en uygun maliyetli ve en ucuz bisiklet paylaşım sistemini sunmaktayız. Bunun yanında; reklam veren şirketler, kurulum yaptığımız kurumlar ve projemiz arasında mutual birlikteliğe dayalı gelir modelimiz, servis ve yedek parça ağımız ve her kullanıcımıza sağladığımız ücretsiz kask ve uygulamalı bisiklet eğitimizle projemize devrimsel bir boyu kazandırmaktayız.

Boğaziçi Innovative Team (bit)
Boğaziçi Innovative Team, gençliğin inovatif fikirlerine destek sağlayarak teknoloji ve değer üretmek isteyen yeni nesil bir öğrenci takımıdır.

bit çatısı altında kurulmuş öğrenci takımları, endüstri/akademiden danışmanlar ve kaynak desteği ile bilgi birikimi (knowledge absorbation) ve inovasyon bağlantılarını (innovation linkages) güçlendirebilecektir. Öğrenciler, bit sayesinde online ve fiziksel olarak bir araya gelebilir, projelerini işe dönüştürme şansı yakalayabilir. www.innovative.team.tr  

Genomedis Biyoteknoloji
Genomedis Biyoteknoloji'nin amacı bireye özel akılcı ilaç kullanımına yönelik farmakogenetik test ve rapor sisteminin oluşturulmasıdır.

Genomedis Biyoteknoloji kişiye özgü rapor oluşturma sistemini Türkiye'deki ilaçlara, tedavi rehberlerine ve uygulamalarına göre geliştirmek ve Türkiye'de ilk kez yapılacak bir çalışma ile 1000 hasta için Farmakogenetik profilin çıkarılmasını hedeflemektedir. www.genomedis.com.tr 

Genomize
Genomize, genom verisinin üretimi ve analizi konusunda uzmanlaşmış, akademi kökenli, genç ve dinamik bir biyoteknoloji girişimidir.

Genomize olarak, SEQ Platfomu aracılığıyla, genetik tanı, araştırma-geliştirme ve uzman biyoinformatik ekip tarafından sağlanmaktadır. Veri organizasyon alanında klinisyenler, akademisyen ve araştırmacılarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. SEQ ile 9 ay ( 4000 + numune ) içinde, ülkenin en büyük genom ölçeklendirmesi yapılabilmektedir. Genografi ™ , NGS dayalı, kişiselleştirilmiş genomik  yapının sunulmasını sağlar: SEQ Platfomu son kullanıcılar için yeni bir çözüm çekirdeğini oluşturur. Genografi öncelikle DNA hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için bir genetik analiz hizmetidir. http://www.genomize.com

Genografi ile sağlanan hizmetler:

- Kişisel genetik özellikleri

- Hastalıklara İçin Genetik risk faktörleri

- Kalıtsal koşulları algılar Sizin Taşıyıcı durumu

- İlaç ve tedavi yanıtı

Little Thinkers Society
P4C (Philosophy for Children / Çocuklar için Felsefe) yöntemini Türkiye’de bilinir kılmak, araştırma ve uygulama çalışmalarıyla yaygınlaştırmak amacıyla Mayıs 2016 tarihinde kuruldu.

Pek çok ülkede ilerlemeci öğretim yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alan P4C (Philosophy for Children / Çocuklar için Felsefe) yöntemini Türkiye’de bilinir kılmak, araştırma ve uygulama çalışmalarıyla yaygınlaştırmak amacıyla Mayıs 2016 tarihinde kuruldu. Matthew Lipman tarafından çocuklara felsefe yapmayı öğretmek amacıyla geliştirilen P4C, bugün her yaş grubuyla her disiplin içinde uygulanan bir öğretim yöntemidir. Little Thinkers Society, Eğitmen Eğitimi, Okullarda P4C Dersi, P4C Atölyeleri ve Araştırma alanlarında hizmet vermektedir. www.ltsegitim.com

MaMame
Mamame dijital bir restorandır. Girişimin amacı evlerinde yemek yapan kadınların yaptığı ev yemeklerini tüketiciyle buluşturmaktır.

MamaMe dijital bir restorandır. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin katılımla kurulan bu girişimin amacı evlerinde yemek yapan ve bizim MaMe dediğimiz annelerin, teyzelerin, kadınların yaptığı ev yemeklerini tüketiciyle buluşturmaktır. MamaMe Cook-Comp isimli bir optimizasyon ve piyasa kurulum programıyla çalışıyor. MaMe'lere fiyat, içerik, pişirme konusunda destek veriyor. Alıcılara da onları daha iyi tanıyarak kullanıcı memnuniyetlerini artıracak öneriler sunuyor. "Ev yemeği" değil, evlere servis "anne yemeği" böyle pişiyor, böyle yuvalara dağılıyor. MaMelerimiz, Migros’un bütün marketlerinden özel kartlarıyla indirimli gıda alabiliyor. Böylece kalite standardı takip ediliyor. Bütün MaMelerinin valiliklerin verdiği hijyen sertifikası sahibi olduğu, kaplarının Sağlık Bakanlığı onaylı özel malzemeyle üretildiği MaMe yemekleri mis gibi mutfaklardan geliyor. MamaMe'yi daha iyi tanımak için bir yemek ısmarlayın: mamame.com.tr

NoteWork
NoteWork profesyoneller için bir network asistanıdır.

İş hayatında büyük bir öneme sahip olan network yönetimini kullanıcılara en kolay ve verimli bir biçimde sağlamaktır. Uygulamamıza kayıt olan kullanıcılar ağlarına ekledikleri kişiler hakkında ayrıntılı ve kategorik bilgiler girerek tüm bağlantılarını efektif bir şekilde kaydetmiş, sınıflandırmış ve gerektiğinde iletişime geçmek için uygun araçları hazırlamış olurlar. Ayrıca kendileri hakkında bir takım bilgiler vererek iş birliği yapabileceği insanların onlara ulaşmasını kolaylaştırırlar.

Sunduğumuz özelliklerin üyelerimizin networklerini etkin bir şekilde yönetebilmesine ve genişletebilmesine olanak sağlamasını hedefliyoruz. www.noteworkapp.com  

PhysHome
PhysHome, fizik tedavi ve ortopedi hastalarının tedavi süreçlerini evden (istedikleri yerden) takip edebildikleri bir mobil sağlık çözümüdür.

PhysHome, fizik tedavi ve ortopedi hastalarının tedavi süreçlerini evden (istedikleri yerden) takip edebildikleri bir mobil sağlık çözümüdür. Doktorun kullanacağı hasta görüntüleme arayüzü ve hastanın kullanacağı giyilebilir hareket algılayıcı ile mobil uygulamadan oluşmaktadır.

Egzersizleri analiz ederek hastayı yönlendiren ve iyileşme sürecini hızlandıran Physhome, herhangi bir aksaklık olması durumunda doktora anlık olarak bildirim göndermektedir. Sağladığımız çözüm sayesinde fizik tedavi gören insanların süreçlerini kontrol altına alıyor,  süreci sağlıklı ve kolay uygulanabilir bir hale getiriyoruz. Böylece hastaların tedaviye bağlılığını artırmayı ve tedavi bilincini geliştirerek en hızlı şekilde sağlıklarına kavuşmalarını hedefliyoruz.

Probro Akademi
ProBro Akademi; ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki bireyleri akademik ve sosyal hayatlarında başarıya götürmeyi hedefleyen bir eğitim danışmanlığı hizmetidir.

ProBro Akademi; ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki bireyleri akademik ve sosyal hayatlarında başarıya götürmeyi hedefleyen bir eğitim danışmanlığı hizmetidir. Bu hizmet peer adını verdigimiz gerek sosyal, gerekse akademik başarılarıyla rol model olma niteliği taşıyan danışmanlar tarafından verilir.  www.probroakademi.com 

Switch Database
Switch DB, verilen parametrelere göre JSON formatında veri dönüşleri yapan basit bir nesne tabanlı hiyerarşik veritabanı platformudur.

Switch DB, verilen parametrelere göre JSON formatında veri dönüşleri yapan basit bir nesne tabanlı hiyerarşik veritabanı platformudur. İlişkisel veritabanlarının yapabildiği birçok işi çok kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bulut bir sisteme bağlı, tamamen online bir ürün olduğu için sunucu bakım, yönetim ve yedekleme görevlerini üstlenmeniz gerekmez. Veritabanınız ne kadar karmaşık ve ne kadar büyük olursa olsun Switch DB, birkaç küçük optimizasyon düzenlemesi ile her zaman çok hızlı cevap alacağınızı garanti eder.

Teaching.Codes
Teaching.Codes projesi bilgisayar başında programlama yaparak, programlama öğrenmeyi sağlayan yeni bir yaklaşımdır.

Teaching.Codes projesi bilgisayar başında programlama yaparak, programlama öğrenmeyi sağlayan yeni bir yaklaşımdır.

Teaching.Codes tasarımında birincil hedef olarak üniversitelerde programlamaya giriş dersleri vardır. Programlama öğrenmenin en doğru yolu bilgisayar başında, deneyerek öğrenmektir. Teaching.Codes ders kitabı, örnek projeler, laboratuvar çalışmaları ve sınav olma gibi programlama öğretiminin ana bileşenlerini profesyonel bir program geliştirme ortamı içinde toplar. https://teaching.codes