V. Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı (15-18 Ekim 2015)

Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansının 5.si, 15-16 Ekim 2015 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecektir. Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) organizasyonunda Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) işbirliğiyle düzenlenen bu uluslararası konferansa programının oluşmasına Ar-Ge Mühendisleri ve Yöneticileri Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Melek Yatırımcı Ağı (BUBA) ve Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (Compec) katkılarda bulunmuştur.

2015 yılı için “Yatırımcı Gözüyle Fikri Mülkiyet Hakları” temalı olarak organize edilen konferansın ana sponsorları Borsa İstanbul A.Ş.(BİAŞ), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ASTP-Proton, Thomson Reuters (TSE:TRI), Teknopark İstanbul, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Avrupa Yatırım Bankası (AYB), General Elektrik (GE) Ventures, Girişim Fabrikası, Gün + Partners Avukatlık Bürosu, Intellectual Ventures' Invention Development Fund (IDF) ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Melek Yatırımcı Ağı (BUBA)’ndan oluşmaktadır.

Konferansı takip eden 17 – 18 Ekim tarihlerinde ise, yine Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde, kayıt yapmış katılımcılara yönelik olarak “Systematic Innovation In Action : SmartUp Nation”  ve “Your University startup: Getting the license, Getting the Funding” başlıklı eğitimler gerçekleşecektir.

Yatırımcı Gözüyle Fikri Mülkiyet Hakları ana temasıyla düzenlenecek konferansa kayıt yaptırmak ve program hakkında bilgi almak için tıklayınız.