"Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi" Uluslararası Konferansı (30-31 Ekim 2014)

Bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası “Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi” Konferansı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan’ın katılımıyla 30 Ekim tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde başladı. Bu alanda ulusal ve uluslararası uzmanları bir araya getiren, iki gün sürecek konferansın bu yılki teması “Üniversite Sanayi İşbirlikleri: Başarı Örnekleri”.

Boğaziçi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (BU-TTO), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Avrupa Patent Kurumu (EPO), Türk Patent Enstitüsü (TPE), TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM)işbirliğiyle her yıl düzenlenen, uluslararası “Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı, bu yıl dördüncü kez 30-31 Ekim 2014 tarihleri arasında, gerçekleştiriliyor. İstanbul Sanayi Odası (ISO)PeraConsulting, Teknopark İstanbulBoğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Melek Yatırımcı Platformu (BUBA) ve Thomson Reuters sponsorluğunda Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen konferansın bu yılki teması  “Üniversite Sanayi İşbirlikleri: Başarı Örnekleri” olarak belirlendi.

Konferans, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nun açılış konuşmasının ardından İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun ana konuşmalarıyla başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, kuruluşunun 150. yılını kutlayan Boğaziçi Üniversitesi’nin kimliğinde köklü bir girişimcilik ve inovasyon kültürü olduğunu belirterek konferans süresince ulusal, bölgesel ve global ölçekte olmak üzere kamu kurumlarının ve uluslararası örgütlerin üniversitelerdeki TTO’ların etkinliklerini arttırmaları için geliştirdikleri stratejileri ve uygulamaya koydukları programları değerlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Uluslararası Konferansı Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştiriliyor