BUNY Hızlandırıcı Merkezi

Boğaziçi Üniversitesi ve New York Üniversitesi arasında yapılan anlaşma kapsamında kurulan BUNY Hızlandırıcı Merkezi dünyanın finans ve ticaret merkezi olan New York’un girişimcilik ve yatırımcılık ortamında yeni bir kaldıraç olması ve NYU Tandon School kuluçka firmaları için destekleyici bir altyapı teşkil etmesi hedeflenmiştir.

NYU Tandon kuluçka sisteminde Boğaziçi Üniversitesi kaynaklı filiz şirketlere (startups) ev sahipliği yapılarak, tekno-girişimcilerin önünü açılacak, projelerin geliştirilmesi için hızlandırma desteği verilecektir.

2016 yılının sonbahar döneminde hayata geçirilmesi planlanan programa yılın üç ayrı döneminde, üçer aylık periyotlarla toplam dört Türk şirketi katılabilecek. Şirketler, New York’ta geçirecekleri üçer aylık dönemde startup desteği ve mentoring hizmetlerinden faydalanabilecekler. Ayrıca ürün-pazar uygunluğu, gelir artırma ile hukuki konularda danışmanlık alacak, bu kapsamda düzenlenecek olan yuvarlak masa toplantılarına, seminer ve atölye çalışmalarına katılabilecekler. Oluşturulacak program çerçevesinde New York ve İstanbul’da seminer ve atölyeler de düzenlenecektir.