Ar-Ge Reform Paketi Uygulama Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı (1 Kasım 2016)

Ar-Ge, inovasyon ve tasarım desteklerinin koordinasyonunu daha etkin bir hale getiren "Ar-Ge Reform Paketi" bilgilendirme toplantısı 1 Kasım 2016 Salı günü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir. 1 Mart 2016 itibariyle yürürlüğe girmiş olan “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un, ülkemizde Ar-Ge ve Teknoloji Faaliyetlerini destekleyen 5746 ve 4691 sayılı kanunlara olan etkisi ve uygulaması yayınlanan iki yeni yönetmelik ile belirlendi. Sistem Global Danışmanlık Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. CEO’su ve Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Karslıoğlu tarafından yapılacak bilgilendirmede; bu iki yeni yönetmelikle beraber ülkemizde Ar-Ge insan kaynağı kapasitesinin artırılması, teknoloji ve yenilikçi şirketlerin ortaya çıkmasını ve gelişiminin desteklenmesi, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirilmesi ile Ar-Ge ve Yenilik ekosisteminde bizleri bekleyen imkanlar hakkında bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bu etkinlik; Ar-Ge, inovasyon ve tasarım eko-sistemini oluşturan Üniversiteleri, Ar-Ge merkezlerini, teknoloji geliştirme bölgelerini, tasarım merkezlerini, araştırmacıları, girişimcileri ve firmaları yakından ilgilendirmektedir. Etkinliğe kayıt yapılması operasyonel gereklilikler nedeniyle zorunlu olup Etkinlik Kayıt Formunun doldurulması gerekmektedir.

Yayımlanan yeni yönetmelikler ile Resmi Gazete linkleri aşağıdadır.

Etkinlikle ile İlgili Bilgiler:

Tarih: 1 Kasım 2016, Salı
Zaman: 10.30 – 12:00
Yer: Rektörlük Konferans Salonu

Hüseyin Karslıoğlu Kimdir?

17 yıldır mali danışmanlık ve denetim sektöründe faaliyet gösteren Sistem Global Danışmanlık Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’nin Kurucu ortağıdır. Firma güncel olarak Türkiye’deki Teknoloji ve Ar-GE yatırımları başta olmak üzere yatırım teşvik ve mevzuat , finansal uygulamalar, vergi, hukuk, IK ve son olarak da iş sağlığı ve güvenliği konularında aktif danışmanlık ve denetim yapmaktadır.

Etkinlikle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.