Newton - Katip Çelebi Bilgi Günü 17 Mayıs 2018 Perşembe Günü Gerçekleşti!

Newton – Katip Çelebi Fonu, Türkiye ile Birleşik Krallık (İngiltere, Galler, Iskoçya ve Kuzey İrlanda) arasındaki bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan bir fon programıdır. Bu hedef doğrultusunda her iki ülkeden araştırmacıların bir araya gelerek ortak çalışmalarına, araştırmalarına vb. faaliyetlerine destek veren çağrı programları yürütülmektedir. 2014 yılından bu yana, TÜBITAK ile birlikte 300’den fazla araştırmacıya toplamda 17 milyon Pound üzerinde destek sağlanmıştır.

Birleşik Krallık ile fon olanaklarını tanıtmak, araştırmacıların sorularını yanıtlamak ve ihtiyaç duydukları destek türlerine dair görüş alışverişinde bulunmak amacıyla 17 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:00-12:30 arasında Boğaziçi Üniversitesinde Newton – Katip Çelebi Bilgi Günü düzenlenmiştir.

Etkinlikte Newton - Katip Çelebi Fonu ekibi Pınar Çetin, Aslı Akçayöz ve British Council ekibinden İlter Haliloğlu ve Funda Demir tarafından yapılan genel bilgilendirmenin ardından destek almış araştırmacımız Dr. Öğretim Üyesi Berat Haznedaroğlu deneyim paylaşımında bulunmuştur.