ERC Bilgi Günü 23 Mayıs 2017 Salı Günü Gerçekleşti!

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi’nden Dr. Derya Dönertaş katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi'nde 23 Mayıs 2017 Salı günü Avrupa Araştırma Konseyi (European Research Council-ERC) kapsamında “ERC Bilgi Günü” etkinliği düzenlendi.

Boğaziçi Üniversitesi adına Teknoloji Transfer Ofisi’nin ev sahipliği yaptığı ve gün boyu süren etkinlikte açılış konuşmasını Boğaziçi Üniversitesi’nin Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşın Ertüzün yaptı. Ardından, TÜBİTAK ERC Ulusal İrtibat Noktası (UİN) Dr. Derya Dönertaş, ERC Programı ve TÜBİTAK’ın ERC Özelinde Ödül ve Destek Programlarından bahsetti. Hazırlık sürecinde dikkat edilecek hususlara da kapsamlı biçimde değinen UİN, deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

Etkinliğin öğleden sonraki oturumunda, ERC Ulusal İrtibat Noktası Dr. Derya Dönertaş, ilgili akademisyenler ile birebir görüşmeler yaptı. Yoğun geçen ikili görüşmelerde akademisyenler proje başvuruları ve sonraki süreçler hakkında detaylı fikir alışverişinde bulundular.

ERC Bilgi Gününe ilişkin sunumu aşağıda bulabilirsiniz.

·       TÜBİTAK ERC Ulusal İrtibat Noktası Dr.Derya Dönertaş’ın Sunumu